Aktuality

Uskutočnené rekonštrukcie a úpravy

Tlačiť

Otvorenie ihriska pri kameňolome

Pre občanov, bývajúcich na hornom konci obce, bolo svojpomocne upravené ihrisko, ktoré im má slúžiť na trávenie voľného času. Na lúke je vybudované aj ohnisko s lavičkami pre posedenie a opekanie.

Foto 1
Foto 2

Rekonštrukcia materskej školy

V auguste sme vymenili 23 okien na budove MŠ, v 2 miestnostiach sme urobili nové podlahy, opravili a vymaľovali steny v jedálni, kuchyni, riaditeľni aj na chodbe.

Foto

Rekonštrukcia zubnej ambulancie

V lete prišiel rad aj na zubnú ambulanciu. Vymenili sa 3 okná, opravili a vymaľovali sa steny, aby sa zlepšili podmienky pre lekára a pacientov.

Foto

 

Špivanočky mojo

Tlačiť

Hore tým Zemplínom, hlas še ozýva.
To mi moja mamka, to mi moja mamka
špivanku špiva.
Zalec špivanko po calym valalu, naj ce šicke ľudze,
naj ce šicke ľudze, radzi špivaju .....

Špivanočky v podaní seniorských speváckych skupín zaleteli a zazneli aj v našej rodnej obci Nižný Hrabovec, kde sa konala dňa 18.9.2011 okresná prehliadka pod názvom „Špivanočky mojo“. Organizátorom podujatia bola Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Nižnom Hrabovci, Obecný úrad Nižný Hrabovec v spolupráci s Hornozemplínskym osvetovým strediskom Vranov nad Topľou.

Čítať celý článok...
 

Modernizácia kotolne pomocou BAT technológií v objekte ZŠ v obci Nižný Hrabovec

Tlačiť

thumb_kotolna

Viac v pdf PDF súbore

 

Deň otvorených dverí – Pivovar Veľký Šariš

Tlačiť

Dňa 03.09.2011 sa v pivovare „Veľký Šariš“ konal tak, ako aj po minulé roky "Deň otvorených dverí". Toto podujatie je spojené nielen s "uhasením smädu", ale aj bohatým kultúrnym programom, zábavou, súťažením a prehliadkou pivovaru.


Keďže medzi mladými bol záujem zúčastniť sa tohto podujatia, zorganizoval sa celodenný výlet, z ktorého si každý určite doniesol pekné zážitky.

Počasie bolo slnečné, smädný nebol nikto a o zábavu sa celý deň dobre postaral Marián Čekovský. Vystupovali skupiny nielen folklórne, ale aj napr. Peter Nagy a IMT Smile a rôzne iné.

Všetci sme sa zhodli, že budúci rok si to určite zopakujeme.

Fotky z podujatia si môžete pozrieť v tomto odkaze

Agáta Dzurková
predseda KpM

 

Odporúčania pre obyvateľstvo Nižného Hrabovca v prípade vzniku mimoriadnej udalosti

Tlačiť

Z dôvodu zvýšenia informovanosti obyvateľstva o činnostiach, ktoré by mali vykonávať v prípade vzniku rôznych mimoriadnych udalostí, Vám odporúčame prečítať si nasledujúce odporúčania:

Čítať celý článok...
 

Rekonštrukcia Obecného úradu Nižný Hrabovec

Tlačiť

Kým mnohí občania využili mesiace júl a august na dovolenku, obecný úrad nezaháľal. Tento čas venoval rekonštrukcii obecného úradu, na ktorú dostal dotáciu z Ministerstva financií SR vo výške 8 000 €.


18.7.2011 sa začalo s rekonštrukčnými prácami. Robili sa murárske práce - vyrovnávali sa steny v kancelárii a na chodbách, stierky, znížili sa stropy, maľovali steny, vymenili sa svetlá. Boli vymenené dvoje staré hliníkové dvere za plastové, osadili sa plastové okná namiesto pôvodného sklobetónu. Na chodbách je položená protišmyková dlažba, vedľa schodov je nové zábradlie. Rekonštrukčné práce sa ukončili 17.8.2011.

Touto rekonštrukciou sa úradné priestory „skultúrnili“ a esteticky upravili. Kiežby obec dostala ešte nejednú takúto finančnú „injekciu“, aby sa v úpravách mohlo pokračovať.

Nech sa páči pozrieť fotografie.

 

Naši futbalisti na prvom mieste.

Tlačiť

V utorok 5.júla sa naše "A" mužstvo zúčastnilo futbalového turnaja v Lieskovci (okr. Humenné). Chlapci si počínali výborne a po dvoch výhrach obsadili celkové prvé miesto. Okrem našich hráčov sa na turnaji zúčastnili aj mužstvá Lieskovca a Hažína nad Cirochou. Po odovzdaní cien sme si mohli posedieť pri výbornom guľáši a menšom občerstvení.

Celkové poradie turnaja:

1. miesto FK - Nižný Hrabovec
2. miesto FK - Lieskovec
3. miesto FK - Hažín nad Cirochou
.

Zároveň Vás všetkých pozývame na VII. ročník memoriálu Vincenta Valča, ktorý sa uskutoční 17. júla 2011 na domácom ihrisku v N. Hrabovci. O prvenstvo budú bojovať hráči FK - N.Hrabovec, FK - Pusté Čemerné a FK - Rakovec. Tešíme sa na Vašú účasť. 

Alojz Jonek predseda KpŠŽP.  

 

Jánske ohne - pozvánka

Tlačiť

vatraDeň zasvätený svätému Jánovi bol pre našich predkov významným dňom v roku. Tradovalo sa, že na Jána majú najväčšiu moc všetky živly - zem, voda a oheň. Preto sa zvykli stavať a následne páliť tzv. "Sobitky" alebo vatry.

Mladí slobodní chlapci postavili na vyvýšenom mieste nad dedinou takúto vatru, ktorú zapálili keď sa stmievalo. Najprv tŕpli či sa rozhorí, no potom sa začala zabáva. Keď odbila polnoc, mladí chlapci sa vyhadzovali za "parobkoch" a potom sa spievalo a veselilo až do skorého rána....

Túto tradíciu pálenia jánskych ohňov sme sa rozhodli oživiť aj my a preto vás všetkých srdečne pozývame dňa 25.06.2011 na „Ošiče“.

Už od 15.00 hod. si popoludnie spríjemníme opekačkou, súťažením a veselou náladou.

Jánska vatra vzbĺkne o 19.00 hod.

V prípade, že počasie nám nedopraje, akcia „Jánske ohne“ sa presunie na neskorší termín.

Aktualizácia: Počasie nám vcelku doprialo a my sme mohli dňa 25.6.2011 zapáliť "Jánske ohne" a spríjemniť si popoludnie a večer v prírode.

Čítať celý článok...
 

Deň otcov

Tlačiť

Otec, ty si tým človekom, ktorý mi ukazuje krásu športu, ty si mojím jediným fanúšikom, keď iní o mne pochybujú...

Dňa 19. 6. 2011 sme si pripomenuli a oslávili Deň otcov. Tento sviatok nebolo zvykom sláviť, ale dôležitosť a potreba otcovskej, mužskej a rodičovskej roly v rodine je tak významná a dôležitá, že tento sviatok zo všetkých rodinných sviatkov nemôžeme vynechať.

Zmyslom Dňa otcov je osláviť podiel mužov na výchove svojich detí, pokiaľ sa dá ideálne v kompletnej a usporiadanej rodine. Dnes už otec nie je striktne len jediným živiteľom rodiny, ale stále viac a viac otcov sa realizuje s radosťou pri výchove detí od narodenie pri ich každodennej starostlivosti, pri riešení bežných problémov, pri príprave na vyučovanie, pri hre, športe, pri práci. Súčasťou pripomínania si postavenia otcov je zvyšovanie ich dôstojnosti, ich rovnosti, dôležitosti a rovnakej potreby oboch rodičov v rodine.

V našej obci deti svoju lásku vyjadrili výtvarnými prácami a slohovými prácami, ktorými vyjadrili poďakovanie otcom. Deti Materskej školy a Základnej školy nás v kultúrnom programe potešili piesňami, spevom a tancom.

Na záver programu vystúpil folkový spevák p. Barančík alias „ČIKO“, ktorý zo sebou priviedol aj nádherné kone a deti mali možnosť okúsiť svet z výšky konského sedla.

Nuž teda nech žijú oteckovia, ocinovia, tatkovia, apovia, tatinovia, dedkovia, starí otcovia...

Fotografie si môžete pozrieť v tomto odkaze.

 

Beh vďaky - Tovarné

Tlačiť

Dňa 29.5.2011 sa konal XXI. ročník behu vďaky v Tovarnom, na ktorom sa zúčastnili aj bežci z miestneho bežeckého oddielu BRŠ Nižný Hrabovec Vladimír Buráš a Ľubomír Šinal.


Fotografie

 

Oznam - Oddychová zóna

Tlačiť

thumb_oz03Obecný úrad v Nižnom Hrabovci týmto oznamuje občanom, že pre nich vytvoril v lokalite lesa v časti "Osičie", 3. debra - studnička, oddychovú zónu, ktorá im poslúži pri potulkách krásnou prírodou nášho lesa a okolitých kopcov.

 

 

Veríme, že bude dlho slúžiť verejnosti a nebude zničená.

 

Beh – Slovenská Kajňa

Tlačiť

Dňa 15.5.2011 sa konal XXVI. ročník behu Kajňanskej desiatky, medzinárodného behu IPA, na ktorom sa zúčastnili aj bežci z miestneho bežeckého oddielu BRŠ Nižný Hrabovec Vladimír Buráš a Ľubomír Šinal.

Fotografie.

 

Všade vonia mamou...

Tlačiť

V duchu lásky k mamám a poďakovaní sme si v nedeľu 15. mája 2011 pripomenuli sviatok všetkých matiek. Svojimi vystúpeniami, básňami, spevom, tancom potešili svoje mamky a babky a spríjemnili nedeľné odpoludnie deti z MŠ Nižný Hrabovec, žiaci ZŠ Nižný Hrabovec a tanečníci z DFS Hrabovka za sprievodu živej muziky.

Spontánnou radosťou a úsmevom niektorí maličkí aj plačom vyjadrili ako svoje mamky veľmi ľúbia a ako ich potrebujú v každej chvíli. Nuž nech každý deň a všade na zemi aj v ovzduší vonia mamou...

Fotografie si môžete pozrieť v tomto odkaze.

PaedDr. Jana Stašková
predseda KKaŠ

 

Hrabovka na Sicílii

Tlačiť

V dňoch od 3.5.2011 do 11.5.2011 sa Detský folklórny súbor Hrabovka prezentoval na Medzinárodnom folklórnom festivale na najväčšom ostrove Talianska, ostrove Slnka - Siciílii. DFS Hrabovka pod vedením umeleckého vedúceho a choreografa Ing. Martina Ťaska prezentoval slovenské ľudové tance z oblasti Šariša a Zemplína a celkovo tanečníci vystúpili trikrát v mestách Capo d´Orlando, Brollo a Naso. Tancovali v dvoch blokoch, kde v prvom z nich predstavili regrútsky tanec, fľaškový tanec - sólo, dievčenský tanec, Šaffov tanec a v druhom prezentovali fľaškový tanec, regrútsky tanec - Sarka, karičku a čardáš.

Čítať celý článok...
 

Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa školy

Tlačiť

Obec Nižný Hrabovec

podľa § 4 zákona 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 5 zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov

vyhlasuje

výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa školy:

Základná škola Nižný Hrabovec

Čítať celý článok...
 

Nohejbalový turnaj

Tlačiť

Dňa 16.apríla 2011 usporiadala športová komisia na viacúčelovom ihrisku nohejbalový turnaj za účasti šiestich mužstiev. Za nádherného slnečného počasia sa po skvelých súbojoch  v dvoch základných skupinách do finále dostali mužstvá Vojenskej polície z Prešova a domáci tím Roma Nižný Hrabovec. Víťaznú trofej si nakoniec odniesli policajti  z Prešova.Po slávnostnom ukončení a odovzdaní pohára a diplomov sa športovci posilnili dobrou pečenou klobáskou vo vestibule OcÚ.  

Konečné poradie:

  1. 1. Vojenská polícia Prešov
  2. 2. Roma Nižný Hrabovec
  3. 3. Nižný Hrabovec I. ( Zubko tím )
  4. 4. Nižný Hrabovec III. ( Boro tím )
  5. 5. Nižný Hrabovec II. ( Jakubo tím )
  6. 6. B.R.Š - Nižný Hrabovec

A. Jonek
predseda KpŠŽP

Fotografie si môžete pozrieť v tomto odkaze.

 


Stránka 33 z 34

Terénna sociálna práca v obciach I

Informácie

Kontakt

erb_nh_asideObecný úrad Nižný Hrabovec

Nižný Hrabovec 407
Nižný Hrabovec
094 21

Telefón: 057/449 31 41
Fax: 057/449 31 41
e-mail: ocu.niznyhrabovec@mail.t-com.sk

Miestne občianske poriadkové služby - Nižný Hrabovec

Zber odpadu

Zber olejov

Multifunkčné ihrisko

Počítadlo prístupov

Dnešných návštev:6
Včerajších návštev:80
Návštev za mesiac:1075
Všetkých návštev:156074
Počítané od:14-02-2011

Kalendár

2018
Júl
PoUtStrŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Náhodné fotografie


Špivanočki mojo 2015
Stavanie hrádzí v 2. revitalizačnom projekte-12
Jánske ohne 2011-38
Členská schôdza ZO JDS 2018
retro-majales-2012-75
Deň detí a Deň otcov 2015
Vatra 2015
Dovidenia milá škôlka 2013-31

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok