Aktuality

Po jesennej časti na 6. mieste

Tlačiť

thumb_muzstvo2011Dňa 6.11.2011 sa domácim víťazstvom so Zámutovom / 2:1 / skončila jesenná časť MO mužov vo futbale. Po nevydarenom minulom ročníku sa nám tentokrát darilo viac. Na konto sme si po 17-tich kolách pripísali 9 výhier, 3 remízy a 5 prehier. So skóre 37:23 sme si získali 30 bodov a v tabuľke obsadili 6.miesto.


FK- Nižný Hrabovec reprezentovali
: P. Junák, P. Žultko, M. Varga, J. Fedorišin, P. Babjak, J. Králik, M. Pešta, M. Paňko, Ľ. Šuru, P. Leško, P. Staško, M. Šalka, M. Haššo, T. Mezej, Š. Rapčo, Ľ. Roško, T. Kurec, J. Svetlík a Ľ. Timuľák.

Veríme, že po zimnej príprave sa nám bude rovnako dariť a naďalej budeme obsadzovať popredné priečky.

Tabuľka po jesennej časti r. 2011/2012
1 Sedliská 46 b
2 Sačurov 40 b
3 Holčíkovce 33 b
4 Slovenská Kajňa 32 b
5 Hencovce 30 b
6 Nižný Hrabovec 30 b
...
...
15 Hlinné 9 b
16 Lomnica 6 b


Alojz Jonek - vedúci mužstva

 

V Nižnom Hrabovci oslávili 100. výročie narodenia Jána Mastiliaka

Tlačiť

Dňa 29. októbra si v obci Nižný Hrabovec pripomenuli sté výročie narodenia miestneho rodáka Jána Ivana Mastiliaka (1911 – 1989), gréckokatolíckeho vyznávača z rehole redemptoristov. Gréckokatolícki arcibiskup a biskupi Ján Babjak SJ, Milan Chautur CSsR, Eugen Kočiš a rímskokatolícky arcibiskup Alojz Tkáč, protoigumen michalovskej viceprovincie redemptoristov Jaroslav Štelbaský CSsR, provinciál pražskej provincie redemptoristov Josef Michalčík CSsR, viceprovinciál bratislavskej viceprovincie redemptoristov Václav Hyppius CSsR, gréckokatolícki kňazi, medzi nimi vranovský protopresbyter Michal Zorvan, miestny farár Igor Zimovčák, rímskokatolícki kňazi, medzi nimi kanonik a vranovský dekan Tibor Závacký, michalovský dekan Pavel Kaminský, miestny farár Juraj Kormoš a všetci miestni rodáci-kňazi obidvoch obradov. Medzi prítomnými bola i evanjelická farárka a. v. Mária Juhásová z Kladzian.


Fotografie zo slávnosti si môžete pozrieť v tomto odkaze.

Čítať celý článok...
 

Pozvánka „ZUMBA fitness“ s Adelkou

Tlačiť

Pozývame všetkých, ktorí majú radi tanec, hudbu, rytmus a chcú spraviť niečo pre svoje telo a zdravie, na hodinu ZUMBY. Prineste si so sebou tenisky, športové oblečenie a hlavne dobrú náladu.

Tešíme sa na Vás!

Kedy:    každý štvrtok o 19.00 hod. (začíname 3.11.2011)
Kde:      kultúrny dom v Nižnom Hrabovci
Koľko:   2 EUR / hod. (deti do 11 r. zdarma)


zumba-logoZUMBA je zábavná fitness hodina inšpirovaná latinsko-americkou hudbou, vhodná pre každého. Tanečníci aj netanečníci, všetci zvládnu hodinu zumby. Tanečné pohyby sú zložené z krokov, ktoré sa ľahko učia, sústreďujú sa na rysovanie tela v oblastiach ako boky, nohy, paže, brušné svalstvo a najdôležitejší sval v tele - srdce. Zumba je úžasná pre mysle, telo i dušu :)

Zumba kombinuje dynamickú latinsko americkú hudbu a unikátne a exotické tanečné a aeróbne pohyby. Tance ako Salsa, Merengue, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dancing.

 

Stretnutie seniorov v rámci Mesiaca úcty k starším

Tlačiť

Bože, ty si ma poúčal od mojej mladosti a ja až doteraz ohlasujem
tvoje diela zázračné. Až do staroby a do rokov šedivých,
Bože, neopúšťaj ma, kým nezvestujem silu tvojho ramena
všetkým pokoleniam budúcim...

„Jeseň života“ možno prežiť príjemne, produktívne a aktívne – len nech slúži zdravie. Staroba neznamená koniec životnej aktivity. Na prejav úcty k starším nestačí len 1.október „Svetový deň seniorov“ a následne celý mesiac október ako „Mesiac úcty k starším“, kedy si pripomíname zásluhy starších spoluobčanov, ale úctu je potrebné prejavovať počas celého roka v rodine, na pracovisku, v medziľudských vzťahoch, všade. Kto sa naučí vážiť si šediny, nemusí sa báť, že ostane v starobe nepovšimnutý. Dňa 16.10.2011 v rámci Mesiaca úcty k starším sa aj v našej obci konalo slávnostné stretnutie seniorov. Žiaci zo ZŠ Nižný Hrabovec, DFS Bukovinka a ľudové melódie spestrili starším nedeľné odpoludnie.

Aj touto milou slávnosťou chcel Obecný úrad v Nižnom Hrabovci vyjadriť úprimné poďakovanie starším, vzdať im úctu za ich prácu, za ich zásluhy, za ich pomoc a oporu pri riešení mnohých problémov súčasnej doby. Nuž, my všetci, nájdime si čas na vľúdne slovo, na úsmev pre starších neustále, nielen počas októbra a preukážme im našu úctu.

Fotografie si môžete prezrieť v tomto odkaze

PaedDr. Jana Stašková
predseda KK a Š

 

Pozvánka na slávnostnú liturgiu

Tlačiť

thumb_plagat_mastilakVážení občania!

Naša obec sa chystá na významnú udalosť, bude to pripomienka 100. nedožitých narodenín ThDr. Jána Mastiliaka.

Život a dielo tohto nášho významného rodáka si zaslúži našu úctu, preto pozývam všetkých našich občanov i rodákov na 29.10.2011 o 8.45 hod. ku gréckokatolíckej cerkvi, kde bude slávnostná liturgia.

Mgr. Marcela Pčolinská,
starostka obce

 

Sté výročie narodenia ThDr. Jána Mastiliaka CssR

Tlačiť

Túto jeseň uplynie 100 rokov od narodenia Jána Mastiliaka (1911-1989), prvého gréckokatolíckeho redemptoristu slovenského pôvodu. Narodil sa 5.11.1911 v obci Nižný Hrabovec v okrese Vranov nad Topľou. Študoval v Čechách a v Ríme. Po vojne pôsobil na Slovensku a v Čechách. Od 14.3.1950 do 9.5.1965 bol väznený. Komunistický režim ho v monsterprocese odsúdil ako jediného Slováka a dostal najvyšší trest – doživotie. Po návrate z nespravodlivého väzenia mal podiel na obnovení Gréckokatolíckej cirkvi v roku 1968. Dožil v ústraní v Prešove. Zomrel mesiac pred pádom totality 18.9.1989 v povesti svätosti. Pochovaný je v Michalovciach.

V sobotu 29. októbra 2011 bude v Mastiliakovom rodisku slávnosť, organizovaná obcou, Gréckokatolíckou, Rímskokatolíckou cirkvou a redemptoristami. Slávnosť sa začne o 8.45 hod. archijerejskou liturgiou v miestnej cerkvi, o 10.45 hod bude odhalený pamätník v centre obce a o 11.00 hod. bude nasledovať odborný seminár v rímskokatolíckom kostole a príležitostná výstava.

Obecný úrad Nižný Hrabovec

 

Jeseň života

Tlačiť

jesenKultúrna komisia pri Obecnom úrade v Nižnom Hrabovci Vás srdečne pozýva na posedenie pri príležitosti „Mesiaca úcty k starším“ dňa 16. októbra 2011 o 15.00 hod. do Kultúrneho domu v Nižnom Hrabovci.

Tešíme sa na Vašu účasť!

 

Uskutočnené rekonštrukcie a úpravy

Tlačiť

Otvorenie ihriska pri kameňolome

Pre občanov, bývajúcich na hornom konci obce, bolo svojpomocne upravené ihrisko, ktoré im má slúžiť na trávenie voľného času. Na lúke je vybudované aj ohnisko s lavičkami pre posedenie a opekanie.

Foto 1
Foto 2

Rekonštrukcia materskej školy

V auguste sme vymenili 23 okien na budove MŠ, v 2 miestnostiach sme urobili nové podlahy, opravili a vymaľovali steny v jedálni, kuchyni, riaditeľni aj na chodbe.

Foto

Rekonštrukcia zubnej ambulancie

V lete prišiel rad aj na zubnú ambulanciu. Vymenili sa 3 okná, opravili a vymaľovali sa steny, aby sa zlepšili podmienky pre lekára a pacientov.

Foto

 

Špivanočky mojo

Tlačiť

Hore tým Zemplínom, hlas še ozýva.
To mi moja mamka, to mi moja mamka
špivanku špiva.
Zalec špivanko po calym valalu, naj ce šicke ľudze,
naj ce šicke ľudze, radzi špivaju .....

Špivanočky v podaní seniorských speváckych skupín zaleteli a zazneli aj v našej rodnej obci Nižný Hrabovec, kde sa konala dňa 18.9.2011 okresná prehliadka pod názvom „Špivanočky mojo“. Organizátorom podujatia bola Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Nižnom Hrabovci, Obecný úrad Nižný Hrabovec v spolupráci s Hornozemplínskym osvetovým strediskom Vranov nad Topľou.

Čítať celý článok...
 

Modernizácia kotolne pomocou BAT technológií v objekte ZŠ v obci Nižný Hrabovec

Tlačiť

thumb_kotolna

Viac v pdf PDF súbore

 

Deň otvorených dverí – Pivovar Veľký Šariš

Tlačiť

Dňa 03.09.2011 sa v pivovare „Veľký Šariš“ konal tak, ako aj po minulé roky "Deň otvorených dverí". Toto podujatie je spojené nielen s "uhasením smädu", ale aj bohatým kultúrnym programom, zábavou, súťažením a prehliadkou pivovaru.


Keďže medzi mladými bol záujem zúčastniť sa tohto podujatia, zorganizoval sa celodenný výlet, z ktorého si každý určite doniesol pekné zážitky.

Počasie bolo slnečné, smädný nebol nikto a o zábavu sa celý deň dobre postaral Marián Čekovský. Vystupovali skupiny nielen folklórne, ale aj napr. Peter Nagy a IMT Smile a rôzne iné.

Všetci sme sa zhodli, že budúci rok si to určite zopakujeme.

Fotky z podujatia si môžete pozrieť v tomto odkaze

Agáta Dzurková
predseda KpM

 

Odporúčania pre obyvateľstvo Nižného Hrabovca v prípade vzniku mimoriadnej udalosti

Tlačiť

Z dôvodu zvýšenia informovanosti obyvateľstva o činnostiach, ktoré by mali vykonávať v prípade vzniku rôznych mimoriadnych udalostí, Vám odporúčame prečítať si nasledujúce odporúčania:

Čítať celý článok...
 

Rekonštrukcia Obecného úradu Nižný Hrabovec

Tlačiť

Kým mnohí občania využili mesiace júl a august na dovolenku, obecný úrad nezaháľal. Tento čas venoval rekonštrukcii obecného úradu, na ktorú dostal dotáciu z Ministerstva financií SR vo výške 8 000 €.


18.7.2011 sa začalo s rekonštrukčnými prácami. Robili sa murárske práce - vyrovnávali sa steny v kancelárii a na chodbách, stierky, znížili sa stropy, maľovali steny, vymenili sa svetlá. Boli vymenené dvoje staré hliníkové dvere za plastové, osadili sa plastové okná namiesto pôvodného sklobetónu. Na chodbách je položená protišmyková dlažba, vedľa schodov je nové zábradlie. Rekonštrukčné práce sa ukončili 17.8.2011.

Touto rekonštrukciou sa úradné priestory „skultúrnili“ a esteticky upravili. Kiežby obec dostala ešte nejednú takúto finančnú „injekciu“, aby sa v úpravách mohlo pokračovať.

Nech sa páči pozrieť fotografie.

 

Naši futbalisti na prvom mieste.

Tlačiť

V utorok 5.júla sa naše "A" mužstvo zúčastnilo futbalového turnaja v Lieskovci (okr. Humenné). Chlapci si počínali výborne a po dvoch výhrach obsadili celkové prvé miesto. Okrem našich hráčov sa na turnaji zúčastnili aj mužstvá Lieskovca a Hažína nad Cirochou. Po odovzdaní cien sme si mohli posedieť pri výbornom guľáši a menšom občerstvení.

Celkové poradie turnaja:

1. miesto FK - Nižný Hrabovec
2. miesto FK - Lieskovec
3. miesto FK - Hažín nad Cirochou
.

Zároveň Vás všetkých pozývame na VII. ročník memoriálu Vincenta Valča, ktorý sa uskutoční 17. júla 2011 na domácom ihrisku v N. Hrabovci. O prvenstvo budú bojovať hráči FK - N.Hrabovec, FK - Pusté Čemerné a FK - Rakovec. Tešíme sa na Vašú účasť. 

Alojz Jonek predseda KpŠŽP.  

 

Jánske ohne - pozvánka

Tlačiť

vatraDeň zasvätený svätému Jánovi bol pre našich predkov významným dňom v roku. Tradovalo sa, že na Jána majú najväčšiu moc všetky živly - zem, voda a oheň. Preto sa zvykli stavať a následne páliť tzv. "Sobitky" alebo vatry.

Mladí slobodní chlapci postavili na vyvýšenom mieste nad dedinou takúto vatru, ktorú zapálili keď sa stmievalo. Najprv tŕpli či sa rozhorí, no potom sa začala zabáva. Keď odbila polnoc, mladí chlapci sa vyhadzovali za "parobkoch" a potom sa spievalo a veselilo až do skorého rána....

Túto tradíciu pálenia jánskych ohňov sme sa rozhodli oživiť aj my a preto vás všetkých srdečne pozývame dňa 25.06.2011 na „Ošiče“.

Už od 15.00 hod. si popoludnie spríjemníme opekačkou, súťažením a veselou náladou.

Jánska vatra vzbĺkne o 19.00 hod.

V prípade, že počasie nám nedopraje, akcia „Jánske ohne“ sa presunie na neskorší termín.

Aktualizácia: Počasie nám vcelku doprialo a my sme mohli dňa 25.6.2011 zapáliť "Jánske ohne" a spríjemniť si popoludnie a večer v prírode.

Čítať celý článok...
 

Deň otcov

Tlačiť

Otec, ty si tým človekom, ktorý mi ukazuje krásu športu, ty si mojím jediným fanúšikom, keď iní o mne pochybujú...

Dňa 19. 6. 2011 sme si pripomenuli a oslávili Deň otcov. Tento sviatok nebolo zvykom sláviť, ale dôležitosť a potreba otcovskej, mužskej a rodičovskej roly v rodine je tak významná a dôležitá, že tento sviatok zo všetkých rodinných sviatkov nemôžeme vynechať.

Zmyslom Dňa otcov je osláviť podiel mužov na výchove svojich detí, pokiaľ sa dá ideálne v kompletnej a usporiadanej rodine. Dnes už otec nie je striktne len jediným živiteľom rodiny, ale stále viac a viac otcov sa realizuje s radosťou pri výchove detí od narodenie pri ich každodennej starostlivosti, pri riešení bežných problémov, pri príprave na vyučovanie, pri hre, športe, pri práci. Súčasťou pripomínania si postavenia otcov je zvyšovanie ich dôstojnosti, ich rovnosti, dôležitosti a rovnakej potreby oboch rodičov v rodine.

V našej obci deti svoju lásku vyjadrili výtvarnými prácami a slohovými prácami, ktorými vyjadrili poďakovanie otcom. Deti Materskej školy a Základnej školy nás v kultúrnom programe potešili piesňami, spevom a tancom.

Na záver programu vystúpil folkový spevák p. Barančík alias „ČIKO“, ktorý zo sebou priviedol aj nádherné kone a deti mali možnosť okúsiť svet z výšky konského sedla.

Nuž teda nech žijú oteckovia, ocinovia, tatkovia, apovia, tatinovia, dedkovia, starí otcovia...

Fotografie si môžete pozrieť v tomto odkaze.

 


Stránka 34 z 36

Terénna sociálna práca v obciach I

Informácie

Kontakt

erb_nh_asideObecný úrad Nižný Hrabovec

Nižný Hrabovec 407
Nižný Hrabovec
094 21

Telefón: 057/449 31 41
Fax: 057/449 31 41
e-mail: ocu.niznyhrabovec@mail.t-com.sk

Miestne občianske poriadkové služby - Nižný Hrabovec

Zber odpadu

Zber olejov

Multifunkčné ihrisko

Počítadlo prístupov

Dnešných návštev:104
Včerajších návštev:105
Návštev za mesiac:1968
Všetkých návštev:161884
Počítané od:14-02-2011

Kalendár

2018
September
PoUtStrŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Náhodné fotografie


Deň detí a Deň otcov 2015
Deň matiek 2012-17
Prehliadka-4
Ples 2015
Deň matiek-2013-10
Mesiac úcty k starším 2015
retro-majales-2012-29
Uvítanie detí do života 2018

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok