Aktuality

Nová policajná stanica v našej obci

Tlačiť

1. apríla 2011 bola v našej obci Nižný Hrabovec zriadená nová policajná stanica. Do prevádzky ju slávnostne uviedol prestrihnutím pásky riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Prešove plk. JUDr.Jozef Seman, spoločne s pani starostkou Mgr.Marcelou Pčolinskou. Obec poskytla policajtom priestory zdarma. Platiť si budú len spotrebované energie. Túto ústretovosť obce vyzdvihol vo svojom príhovore aj pán krajský riaditeľ. O poriadok nielen v našej obci, ale aj Kučína, Poše a Nižného Hrušova by sa mali starať štyria policajti na čele s vedúcim policajnej stanice, por. Mgr. Mariánom Nemčickým. Veríme, že otvorenie tejto stanice prispeje nielen k zmierneniu vandalizmu, krádeží, či ničeniu obecného majetku, ale aj k lepšiemu a kľudnejšiemu životu v našej obci.

Alojz Jonek
predseda KpŠŽP

Fotografie z otvorenia policajnej stanice si môžete pozrieť v tomto odkaze.

 

ČSOB MARATHON 2011

Tlačiť

Dňa 27.03.2011 sa konal  VI. ročník bratislavského ČSOB MARATHONU, na ktorom sa zúčastnil aj bežec z miestneho bežeckého oddielu BRŠ Nižný Hrabovec Ľubomír Šinal v kategórii polmaratónu. Umiestnil sa na 186. mieste v svojej kategórii M40. Bežecký oddiel v Nižnom Hrabovci má tradíciu zatiaľ iba 3 roky a troch členov: Vladimír Buráš st., Jozef Remo, Ľubomír Šinal, ktorí sa aktívne zúčastňujú na rôznych bežeckých podujatiach v našom regióne.


Fotografie z maratónu si môžete prezrieť kliknutím na tento odkaz.

 

Presun podujatia Deň matiek, účasť Hrabovky na Sicílii

Tlačiť

tanecniciAko všetci dobre vieme, každoročne sa detský folklórny súbor Hrabovka zúčastňuje prehliadky detských folklórnych súborov v zahraničí. Ani tohto roku tomu nebude ináč.

Folklórny súbor Hrabovka, ktorý pôsobí pri základnej škole v Nižnom Hrabovci sa zúčastní v termíne od 3. do 11. mája 2011 festivalu na Sicílii  v meste Capo d Orlando, kde bude reprezentovať nielen šarišské a spišské tance, ale aj samotnú Slovenskú republiku.

Pôvodne plánované podujatie "Deň matiek" sa tak presúva na  nedeľu 15. mája 2011 o 15.00 hod. do Kultúrneho domu v Nižnom Hrabovci, na ktorú ste Vy, všetky mamičky a babičky srdečne pozvané.

Alojz Jonek
predseda KpŠŽP

 

Nové skládky konárov

Tlačiť

V týchto dňoch, keď je aktuálna orezávka stromov v naších sadoch a záhradách sa vedenie obce s komisiou pre životné prostredie rozhodlo zriadiť skládky na uskladnenie konárov. Skládky, na ktoré môžu občania tieto konáre voziť sa nachádzajú na troch miestach v našej obci. Prvá za Ondavou, po starej ceste oproti stanici SPP. Druhá za bývalou budovou JRD-Osičie. Tretia pri rómskej osade oproti lomu.

Zároveň upozorňujeme občanov, že v obci je prísny zákaz pálenia akéhokoľvek odpadu, vrátane orezaných konárov a odpadu zo záhrad. Taktiež je zakázané vyvážať tento odpad na divoké skládky. Pri porušení tohto zákazu bude previnilec riešený pokutou vo výške 50,- EUR.

Alojz Jonek
predseda KpŠŽP

 

Detský karneval "Svätých"

Tlačiť

Sme si tak podobní, ale napriek tomu sa tvárime, akoby sme sa nepoznali. Spája nás ale veľká viera a láska k Bohu. Viera v toho istého a jediného, ktorý nás má všetkých rád, bez rozdielu. Preto som rada, že vznikla myšlienka spojenia východného a západného obradu. 2. marca 2011 sme sa spojili bez rozdielu, a vytvorili tak príjemnú atmosféru 1. ročníka Detského karnevalu svätých. Karneval sa začal príhovorom gréckokatolíckeho kňaza o. Igora Zimovčáka, a ako sa „patrí“ na kresťanské podujatie, spoločne sme sa spojili v modlitbe, mali sme za čo ďakovať. Boh nás v tento deň obdaril deťmi, ktoré na sebe mali masky svätcov. Deti a mládež neboli šikovné iba pri predstavovaní svojich masiek, ale aj pri disciplínach, ktoré sme si pre ne pripravili. Verím, že sa zabávali, vytancovali, a niečo pekné si zo sebou priniesli aj domov. Neboli to iba darčeky, ale aj pekné spomienky.... Môžeme sa popýšiť tým, že sme na tomto podujatí mali okolo 70 detí. Dúfam, že sa toto číslo bude pri takýchto akciách iba zvyšovať. Som rada, že sme medzi nami mohli privítať aj o. Atanáza Mandzáka z Kláštora redemptoristov v Michalovciach, ktorý si našiel troška času a prišiel podporiť túto peknú myšlienku.

Modlime sa preto aj za ďalšie kresťanské akcie, aby ich bolo čo najviac a mladá generácia mala vždy čo robiť aby sa nenudili, ale mali v sebe pekné spomienky a prenášali ich svojimi skutkami ďalej.

 -Organizátorky-

Fotografie z karnevalu si môžete pozrieť v tomto odkaze.

 

Prípravný zápas FK

Tlačiť

Dňa 6.3.2011 odohralo naše mužstvo FK-N.Hrabovec v rámci prípravy futbalový zápas v Hencovciach. Po vyrovnanom boji na ťažkom teréne sme prehrali tesne 3:2 po polčase 1:0. Góly za našich zaznamenali P.Babjak a P.Leško. Zostava nášho mužstva: P.Junák, J.Hreha, M.Pešta, J.Fedorišin, M.Paňko, Ľ.Šuru, M.Varga, P.Babjak, Miro Haššo, Matúš Haššo, M.Oleárnik, M.Šalka, P.Leško, Ľ.Timuľák, M.Janočko, R.Štefanko, P.Žultko, M.Palenčík. Odveta je 13.3.2011 opäť na futbalovom ihrisku v Hencovciach. Príďte povzbudiť našich hráčov.

 

Výročná schôdza JDS

Tlačiť

Dňa 27.2.2011 Jednota dôchodcov v N.Hrabovci bilancovala rok 2010 na svojej výročnej členskej schôdzi, ktorá bola spojená s fašiangovým posedením. Za hojnej účasti asi 90 členov a hostí vystúpili v kultúrnom programe s piesňami bratia Adam a Filip Jonekovci a Matej Ľoch. Domáca spevácka skupina ,,POTOKY´´ rozveselila účastníkov fašiangovým blokom. Ako hosť programu vystúpil FS Kňahinka z Čičavy. Nechýbali ani fašiangové šišky (kreple), ktoré napiekli babky - seniorky. Nezabudli sme ani na členov, ktorí v roku 2010 oslávili okrúhle životné jubileum. Odmenili sme ich kytičkou kvetov a zaželali veľa zdravia do ďalších rokov života. Už teraz sa tešíme na Fašiangy v roku 2012.


Fotografie zo schôdze si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.

Anna Joneková

 

Zmena cestovného poriadku

Tlačiť

Od nedele, 06.03.2011, platí 1. zmena cestovného poriadku vlakov osobnej dopravy. Aktuálne vlakové spojenia nájdete na stránke Železníc SR, alebo v systéme ELIS.

Ing. Jozef Kovaľ
Predseda KpDMK

 

Turistický pochod po Kamenci

Tlačiť

zimnaturistika

Prvou akciou v tomto roku, ktorú si naplánovala komisia pre šport, bol turistický pochod po chotári Kamenca. V sobotu ráno o 9:00 hod. sme sa stretli pred bodovou ZŠ a spoločne sme sa vydali na cestu k nášmu cieľu.


Polovica, prevažne tých starších, vyštartovala už skôr, aby nám prichystali výborný guľáš. Cestou cez les sme s deťmi rozoznávali stopy v snehu a určovali, ktorej zveri patrí. Do cieľa sme dorazili na obed. Teplý a hlavne chutný guľáš nám padol naozaj vhod. Pochvala patrí tým, ktorí všetok materiál museli vyniesť a túto pochúťku pre nás navariť. Domov sme sa vracali okolo 14:00 hod. Aj keď trocha unavení, ale šťastní, že nám vyšlo super počasie, ale hlavne dobrá akcia, ktorú si určite zopakujeme.

Zopár fotografií z nášho výletu si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.

Alojz Jonek,
predseda KpŠŽP

 

Pozvánka na "Zimnú turistiku"

Tlačiť

Športová komisia pri OZ v Nižnom Hrabovci pozýva všetkých občanov, rodičov a deti na zimný turistický pochod "Po okolí Kamenca". Zraz účastníkov pochodu je v sobotu, 26.2.2011, o 9.00 hod. pred budovou ZŠ. V cieli bude pre účastníkov pochodu prichystané občerstvenie.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Alojz Jonek
predseda KpŠŽP

 

Pozvánka pre členov JDS

Tlačiť

ZO-JDS v Nižnom Hrabovci pozýva svojich členov na výročnú schôdzu spojenú s fašiangovým posedením dňa 27.2.2011 (nedeľa) o 14.30 hod. v sále kultúrneho domu.

Tešíme sa na hojnú účasť!

Výbor JDS

 

1. Farský reprezentačný ples

Tlačiť

Dňa 5.2.2011 sa v Kultúrnom dome v našej obci uskutočnil 1. Farský reprezentačný ples.


Pod záštitou rímsko-katolíckeho farského úradu – vdp. Juraja Kormoša a Obecného úradu – Mgr. Marcely Pčolinskej, starostky obce, ktorí zároveň slávnostne otvorili prvý ročník plesu, si do tanca duplo cca. 150 tanečníkov z Nižného Hrabovca, Poše, Kučína a okolia. O zábavu sa postarala skvelá hudobná skupina GEROCK z Humenného.

Ďakujeme Farskému úradu, Obecnému úradu a hlavne tým, ktorí sa najviac podieľali na organizácii plesu a odkazujeme, že sa už teraz tešíme na 2. ročník.

Fotografie z plesu si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.

 

Výsledky volieb do samosprávy obce 2010

Tlačiť

Predseda volebnej komisie: Alena Minarčinová
Zapisovateľka: Mária Štefanovová

Počet zapísaných voličov: 1264
Počet voličov, ktorým boli vydané obálky: 811
Počet odovzdaných obálok: 811
Počet platných hlasovacích lístkov: 792 pre voľby do OZ
Počet platných hlasovacích lístkov: 798 pre voľby starostu

Za starostku obce bola zvolená Marcela Pčolinská počtom hlasov 427

Kandidát Ján Rataj získal 331 hlasov
Kandidát Daniel Gaži získal 40 hlasov

Kandidáti zvolení za poslancov obecného zastupiteľstva:
Pozícia Meno
Hlasov
1 Mikuláš Rejda 404
2 Katarína Špallerová 370
3 Alojz Jonek 340
4 Jozef Kovaľ 287
5 Valéria Šinalová 286
6 Jana Stašková 271
7 Agáta Dzurková 261
Náhradníci-kandidáti, ktorí neboli zvolení za poslancov obecného zastupiteľstva:
Pozícia Meno
Hlasov
1 Michal Borov
250
2 Milan Fialkovič
212
3 Milan Šalata
206
4 Martin Dzurko
205
5 Ján Lengvarský
167
6 Jozef Mikloš
163
7 Ján Poľačok
121
8 Juraj Florko
102
9
Michal Šűrű
94
10 Pavol Janočko
86
11 Daniel Gaži
74
12 Roman Gaži
67
13
Dušan Krišta
66
14
Štefan Gaži
56
15
Stanislava Guzi
34
 


Stránka 34 z 34

Terénna sociálna práca v obciach I

Informácie

Kontakt

erb_nh_asideObecný úrad Nižný Hrabovec

Nižný Hrabovec 407
Nižný Hrabovec
094 21

Telefón: 057/449 31 41
Fax: 057/449 31 41
e-mail: ocu.niznyhrabovec@mail.t-com.sk

Miestne občianske poriadkové služby - Nižný Hrabovec

Zber odpadu

Zber olejov

Multifunkčné ihrisko

Počítadlo prístupov

Dnešných návštev:77
Včerajších návštev:62
Návštev za mesiac:986
Všetkých návštev:155985
Počítané od:14-02-2011

Kalendár

2018
Júl
PoUtStrŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Náhodné fotografie


Deň detí a Deň otcov 2015
Vianočný koncert 2013-15
Životné jubileum 95
Deň detí a Deň otcov 2015
Voľby 2012-15
retro-majales-2012
Vianočný turnaj v stolnom tenise 2013-28
Vianočný turnaj v stolnom tenise 2013-4

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok