V dňoch od 3.5.2011 do 11.5.2011 sa Detský folklórny súbor Hrabovka prezentoval na Medzinárodnom folklórnom festivale na najväčšom ostrove Talianska, ostrove Slnka - Siciílii. DFS Hrabovka pod vedením umeleckého vedúceho a choreografa Ing. Martina Ťaska prezentoval slovenské ľudové tance z oblasti Šariša a Zemplína a celkovo tanečníci vystúpili trikrát v mestách Capo d´Orlando, Brollo a Naso. Tancovali v dvoch blokoch, kde v prvom z nich predstavili regrútsky tanec, fľaškový tanec - sólo, dievčenský tanec, Šaffov tanec a v druhom prezentovali fľaškový tanec, regrútsky tanec - Sarka, karičku a čardáš.

Prostredie Sicílie so subtropickým podnebím bolo čarokrásne, krásne pobrežie ponúkalo nádherný výhľad na Liparské ostrovy, Mesto Capo d´Orlando má v rámci Sicílie status excelentnosti. V scenérii rozmanitých kvetov a rastlín, pomarančovníkov, citrusov, olivovníkov, kaktusov bol vsadený náš apartmánový hotel La mia Valle. Súčasťou komplexu bola reštaurácia, bazén, salónik, letná terasa, záhrada. Program bol pestrý aj časovo náročný, popoludňajšie folklórne vystúpenia často trvali až do neskorého večera. Deti však tancovali s radosťou, spontánnosťou a hrdosťou, nadviazali nové kamarátstva, naučili svojich talianskych kamarátov rôzne tanečné prvky, získali nové informácie, vymenili si kontakty a spoločne prežili pri mori pekné chvíle, taktiež spoznali folklór, kultúru a sicílsky temperament.

Posledný večer nám naši hostitelia pripravili slávnostnú večeru s niekoľkými chodmi a talianskymi špecialitami. Cesta na Sicíliu bola strastiplná, únavná, ale prekonaných 4.800 km stál za to. Deti videli večné mesto „la citta eterna“ Rím s najznámejšími pamätihodnosťami, najmenší štát sveta Vatikán, mesto kanálov a lagún - Benátky, z diaľky videli zasneženú sopku Etnu a sopku Stromboli. Prezentácia slovenského ľudového folklóru ako aj celkový pobyt bol podnetný a úspešne sa zrealizoval aj vďaka finančnej podpore Obecného úradu Nižný Hrabovec a ZŠ Nižný Hrabovec. Určite v rámci záujmovej tanečnej činnosti nebude posledným a tanečníkov bude vzhľadom do budúcna motivovať k ďalším tanečným úspechom a úspešnej reprezentácii v zahraničí.

Fotografie z festivalu si môžete pozrieť v tomto odkaze.

PaedDr. Jana Stašková
predseda KKaŠ

Terénna sociálna práca v obciach I

Kontakt

erb_nh_asideObecný úrad Nižný Hrabovec

Nižný Hrabovec 407
Nižný Hrabovec
094 21

Telefón: 057/449 31 41
Fax: 057/449 31 41
e-mail: ocu.niznyhrabovec@mail.t-com.sk

Miestne občianske poriadkové služby - Nižný Hrabovec

Zber odpadu

Zber olejov

Multifunkčné ihrisko

Náhodné fotografie


Protipovodňový príves 2015retro-majales-2012-88MDD v MŠDivoké skládky 2017retro-majales-2012-54Dni NižnohrabovčanovMesiac úcty k starším 2017Výlet v Tatrách 2013-5

Reklama

Používame cookies, aby sme Vám zaistili ľahšie používanie našich webových stránok. Ak budete stránky naďalej prehliadať, predpokladáme, že s použitím cookies súhlasíte.
Ok